Vereség a Ligakupa nyitányán

Első mérkőzésünkön négygólos vereséget szenvedtünk a Ligakupa B-csoportjában. A gyöngyösi találkozó az utolsó negyedórában fordult kedvezőtlen irányba, s a hajrában már nem sikerült megújulni.

Az első játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott, két gólnál nagyobb különbséggel egyik csapat sem vezetett. A második félidő egygólos egri vezetésről indult, s egészen a 47. percig nem talált fogást (26–26) egymáson a két csapat. A hazaiak az utolsó negyedórában kerültek fölénybe, s az 54. percre már ötgólos előnyt (32–27) harcoltak ki.
Egri részről leginkább a védekezés maradt el a várttól, amit a gyöngyösiek rutinos játékosai jól kihasználtak. Folytatás csütörtökön, amikor a Mezőkövesd érkezik a Kemény Ferenc Sportcsarnokba.

A férfi Ligakupa B-csoportjának 4. fordulójában:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–SBS-EGER 33–29 (18–19)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 270 néző. V.: Asztalos B., Szalay Z.
GYÖNGYÖS: Nagy B. – VASZICS 6, Gábori 2, PAPP B. 7, Gerdán, VARSANDÁN M. 8 (3), UBORNYÁK 7. Csere: MERKOVSZKI (kapus), Nkousa 1, Jaros 1, Mátyás B. 1, Gulyás M., Gráf. Edző: Konkoly Csaba
EGER: BALOGH T. – Lezák 2 (1), SZUHAREV 7, Tóth R. 1, Szepesi N. 3, TÓVIZI 7, Holdosi 1. Csere: Seprős (kapus), Kiss G., Kovács M. 2, Lakosy 1, PULAY 5, Száva, Kerezsi. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–4, 12. p.: 6–6, 18. p.: 10–11, 24. p.: 14–15, 36. p.: 20–20, 42. p.: 24–23, 48. p.: 26–26, 54. p.: 32–27
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1.