Veretlen maradt itthon a Lezák-csapat

Soron következő utánpótlás összeállításunkban négy korosztály eredményeivel foglalkozunk.

NB I-es ifjúsági bajnokág

A 18. forduló mérkőzésén:

Eger SBS Eszterházy–Orosházi FKSE-Linamar 27:32 (11:16)

Az egri gólszerzők: Nagy B., Zelei B. 7–7, Péter G. 6, Gulyás G. 3, Péter A. 2, Nagy G., Takács G. 1–1.

Kiállítások: 12, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.

Következik: Eger SBS Eszterházy–Balatonfüredi KSE, február 28., vasárnap, 14.30.

***

Az Országos Serdülő Bajnokság C-D csoportja, rájátszás az 1–8. helyért

Az 1. forduló mérkőzésén:

Eger SBS Eszterházy–Balmazújvárosi KK 13:15 (6:10)

***

U14-es gyermekbajnokság, 15. forduló, Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok. Képünkön az egri csapat.

Az 1. mérkőzésen:

Palóc Pumák KSE–Eger SBS Eszterházy 13:13

Lezák Áron, az egriek edzője: – Tíz perc alatt mindössze két gólig jutottunk. Idegesen, kapkodóan kézilabdáztak a gyerekek, az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. A védekezés viszont jól működött, az ellenfél nem tudott kellően kibontakozni. Az első félidő végére sikerült rendezni a támadójátékot, ekkor már ötletesen, jól kézilabdáztunk. A szünet után percekig fej-fej mellett haladt a két csapat, a végjátékban négygólos hátrányt ledolgozva, időn túli büntetőből szerzett góllal sikerült pontot menteni.

A 2. mérkőzésen:

Eger SBS Eszterházy–Mezőtúri AFC 22:17

Lezák Áron: – Ezúttal lényegesen jobban kezdtünk támadásban mint a Pumákkal szemben. A védekezés ugyan olyan „feszes” maradt, amiből kontra gólokat sikerült szerezni. A második félidőben a folyamatos magas tempónak köszönhetően bedaráltuk az ellenfelet és megint csak hála a jó kapusteljesítménynek és a gyors góloknak, már a mérkőzés vége előtt négy perccel bebiztosítottuk a győzelmünket.

A következő fordulót március 6-án, Tiszaföldváron rendezik.

***

Kiskiskolás bajnokság, U10-es korcsoport, 5. forduló, Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok

Eger SBS Eszterházy–Petőfi DSE Túrkeve 13:16 (5:7)

Törökszentmiklósi KE–Eger SBS Eszterházy 19:23 (11:10)