Peches fordulót zárt az U14-es csapatunk

Az U14-es utánpótlás csapatunk két mérkőzést játszott október 12-én, Gyöngyösön a Gyermekbajnokság 6. fordulójában. A gyerekeket edzőjük, Padla József nem tudta elkísérni, hiszen NB I B-s bajnoki mérkőzésen kellett részt vennie, ezért edzőkollégája Hevér Tibor helyettesítette ebben a fordulóban.

Hevér Tibor, utánpótlásedző összefoglalója:

Az első mérkőzésen a Tiszaföldvár csapata volt az ellenfél. Az egész meccs alatt futottunk az eredmény után. A második félidő 11. percében utolértük az ellenfelünket és sikerült egyenlítenünk. Ott volt előttünk a lehetőség, hogy megnyerjük a mérkőzést, de nem tudtunk élni vele. Ebben a periódusban sokat hibáztunk és több ziccert is kihagytunk. Az ellenfél kihasználta a hibáinkat és a végén csak a szépítésre futotta. Az eredmény 18-17 lett, Tiszaföldvár javára.

A második mérkőzés előtt azt kértem a srácoktól, ha ez a meccs is az elsőhöz hasonlóan alakul, próbáljuk meg azt a mi javunkra eldönteni. A következő ellenfelünk Mezőtúr csapata volt. Nagyon jól kezdtük, hiszen már az elején 7-1-re vezettünk, azonban a félidő második felében rengeteget hibáztunk és hagytuk belelkesedni az ellenfelet. Ennek ellenére a félidőben még így is 13-11-re vezettünk. A második félidő elején beragadtunk, kiegyenlített a Mezőtúr, de nyugodtak maradtunk és újra átvettük a vezetést két góllal. A mérkőzés utolsó 10 percében ismét rengeteget hibáztunk, védekezésben és támadásban egyaránt. Rengeteg volt kihagyott ziccer, hétméteres, ami meg is pecsételte a sorsunkat. Megint csak a szépítésre futotta, a végeredmény 22-23, Mezőtúrnak

Nagyon sok jó és biztató dolgot láttam, de ha kicsit jobban odafigyelünk a mérkőzések végén és jobban koncentrálunk a befejezésekre és a védekezésre, akkor 4 ponttal jöhettünk volna haza Gyöngyösről, így azonban üres kézzel zártuk ezt a fordulót.